У Росії різко підскочили ціни на паливо після президентських виборів

21 травня 2018, 08:46

До 18 березня 2018 року ціни на бензин в Росії практично тупцювали на місці. Уже після виборів президента вони почали різко зростати, викликавши невдоволення в суспільстві.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Так, в Російському паливному союзі (РПС) відзначають безпрецедентне зростання оптових цін. За ними неминуче тягнуться і ціни на заправках. РПС, який об'єднує паливних роздрібних трейдерів, вже звернувся з проханням втрутитися в ситуацію до президента РФ Володимира Путіна, а Рада товарних ринків повідомив про "неконтрольоване" зростання цін прем'єру Росії Дмитру Медведєву.

Відео дня

Середні роздрібні ціни на бензин марки АІ-92/93 на російських заправках становили в січні, лютому і березні 2018 року 38,2 рубля за літр. У квітні показник склав вже 38,6 рубля, в травні - 39,1.

При цьому цінники разюче відрізняються в залежності від регіону. Як повідомили експерти Thomson Reuters Kortes, максимальна роздрібна вартість бензину марки АІ-92/93 в травні 2018 склала 51,68 рублів за літр в Республіці Саха (Якутія), а мінімальна - 36,98 рубля - в Чечні. У столиці, за даними ЦДУ ПЕК, тільки за минулий тиждень ціни на 92-й бензин зросли на 40 копійок. У підсумку в Москві не залишилося бензину дешевше 40 рублів за літр. Літр АІ-95 в на столичних АЗС подорожчав за той же період на 63 копійки і досяг 43,9 рубля.

Якщо в Москві, де рівень життя і середні зарплати вище, ніж на периферії, ця обставина сприймається поки спокійно, то в регіонах невдоволення споживачів вже проривається назовні. В Омську на 1 червня запланований мітинг проти підвищення цін. Блогери Воронезької області запустили в соцмережах жартівливий мем - в ньому відомий персонаж Арнольда Шварценеггера Термінатор, побачивши ціни на місцевих заправках, пересідає з мотоцикла на велосипед. Негативний вплив цінового стрибка на бізнес і рівень життя населення відзначено в Ульяновській області та низці інших регіонів.

Зростання попиту на паливо, що традиційно відзначається навесні, в цьому році є далеко не головним чинником сплеску цін. Другим важливим фактором стало зростання акцизів, які виплачують до бюджету нафтові компанії.

Показати ще новини
Радіо NV
X