У Росії розчарувалися в рублі - ЗМІ

31 липня 2018, 09:30

Частка громадян Російської Федерації (РФ), які очікують падіння курсу російської нацвалюти, з весни 2018 року зросла у 1,7 рази і досягла рекорду за весь час досліджень.

Про це свідчить липневе опитування Центробанку РФ, пише Finanz.

Згідно з даними Центробанку, ослаблення рубля у найближчі 12 місяців чекають 44% респондентів. Це на 17 процентних пунктів (п.п.) більше, ніж в березні, і вище попереднього рекорду (41%), встановленого у серпні і вересні 2014 року.

Відео дня

Таким чином, квітневе падіння російського валютного ринку, плани уряду підняти податки і стагнація реальних наявних доходів підірвали віру населення у відновлення економіки, власне благополуччя і стабільність рубля.

При цьому частка тих, хто очікує зміцнення рубля, з початку року впала більш ніж удвічі - з 14% до 6%, що також стала історичним мінімумом за весь час порівнянних даних (з 2013 року). Кількість вірять в стабільний курс скоротилося з 35% в січні до 28%.

Одночасно продовжилося падіння індексу споживчих настроїв, що оцінює рівень доходів, а також можливості людей витрачати і зберігати. Після рекордного в історії обвалу у червні (на 13 пунктів) індикатор опустився ще на 1 пункт, а його поточне значення - 92 пункти - стало мінімальним з липня минулого року.

Крім того, індекс оцінки перспектив країни на найближчий рік, що досягав у січні історичного максимуму в 123 пункти, втратив 24 пункти за два місяці і опустився до мінімуму з листопада 2016- го (96 пунктів).

Індекс особистого матеріального становища оновив мінімум з минулого серпня на тлі погіршення ситуації на ринку праці: оцінка респондентами безробіття виявилася гіршою за 2 роки.

"Зниження соціальних індикаторів, що спостерігається, відображає реакцію суспільства на помітне зростання цін на паливо і майбутню непопулярну пенсійну реформу", - розповіла керівник практики соціального моделювання і прогнозування ВЦИОМ Юлія Баскакова.

Опитування, проведене центром, показавло аналогічну картину: 25% росіян оцінили своє матеріальне становище як "погане" або "дуже погане", а 26% вказали, що чекають його подальшого погіршення. Обидва показники стали історичними рекордами та перевершили значення кризи 2014 року.

У цих умовах, констатує експерт, найпомітніший провал виникає в сфері очікувань: "Багато хто припускає, що в найближчому майбутньому їхнє матеріальне становище погіршиться. Перспектива затягування поясів не виглядає райдужною".

Крім того, рада директорів Банку Росії утретє поспіль залишила без змін ключову ставку на рівні 7,25% річних, йдеться в рішенні від 27 липня.

Ставка за депозитними операціями, які стали основним інструментом ЦБ для управління грошовим ринком, становитиме 6,25% річних. Кредити за фіксованою ставкою будуть коштувати 8,25% річних.

Як пише портал utro.ru, Банк Росії чітко дав зрозуміти, що розпочата кампанія щодо пом'якшення грошово-кредитної політики в формі зниження процентних ставок відтепер заморожена. Заморожена вона на якийсь конкретний і нетривалий час або на всю доступну для огляду перспективу, Центробанк не повідомляє.

При цьому, за даними Центробанку, припинення пом'якшення грошової політики пояснюється підвищенням податків і геополітичною ситуацією.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X