Буде боляче. Економіст розповів, яке майбутнє очікує на російську економіку

13 березня 2022, 15:15

І чому ситуація різко погіршиться через два місяці

Росіяни вже відчувають дію санкцій. Про це НВ розповів авторитетний економіст і професор Мадридської IE Business School Максим Мирнов. Відпочинку в Туреччині та Єгипті вже не буде — всі російські картки міжнародні заблоковані і навіть із готівкою не виїдеш, її заборонили знімати. А росіяни за останні роки звикли зберігати гроші у банках, і серед великого кола знайомих економіста мало тих, хто тримав удома долари готівкою, каже Мирнов. Тому навіть ті, хто має гроші, не можуть виїхати нікуди, а якщо гроші й знято, то краще вже приберегти їх на чорний день.

Відео дня

«Але поки що це не катастрофа, катастрофа буде місяці через два», - прогнозує економіст. Зараз скрізь у Росії масово зупиняються виробництва, не лише західні, які йдуть, а й місцеві, бо є проблеми із сировиною та запчастинами. Уявіть, скільки людей зайнято у цих галузях, каже Мирнов. Поки їх відправляють у відпустки з частковим збереженням зарплати, але це лише тимчасовий захід. Через місяць-два всі ці люди будуть звільнені, а це соціальний сплеск, сплеск злочинності та безробіття.

Але це не вся історія. Найбільший перевізник вантажів - данська компанія Maersk зупинила відправку контейнерів до Росії, а це означає, що за місяць-два виникне дефіцит практично всіх товарів, адже зараз люди скуповують те, що було завезено до війни.

І це не лише питання електроніки та побутової техніки, а й їжі, її Росія також імпортує чимало. М'ясо, фрукти, овочі - все це, здебільшого, продукти імпорту, а значить поставок фурами та контейнерами, а весь ланцюжок зупиняється. Це веде до дефіцитів, різкого зростання цін. «Питання буде про те, як купити базову їжу та, можливо, одяг, щоб дожити до кінця місяця», - прогнозує Мирнов.

Показати ще новини
Радіо NV
X