У РФ запідозрили до 25% сирів в українському походженні

25 січня 2018, 10:44

До 25% сирів на російському ринку можуть бути українського походження, вважає Россільгоспнагляд. Заборонена через продембарго продукція перепаковується в Білорусі і ввозиться під виглядом імпорту з Македонії та Ірану.

Про це пише РБК.

Щорічний обсяг постачання в Росію сироподобних продуктів, вироблених переважно з рослинних жирів, але видаються за молочні сири, досягає 150-300 тис. тонн на рік, повідомила офіційний представник Россільгоспнагляду Юлія Мелано.

Відео дня

Значна частина таких продуктів випущена в Україні, поставки з якої заборонені з 2016 року. Продукція ввозиться в Росію через Білорусь під виглядом товарів з Македонії, Ірану та інших країн, стверджують в Россільгоспнагляді.

У жовтні 2017 року на пункті пропуску Красна гірка на кордоні з Білорусь працівники Россільгоспнагляду зафіксували провезення 75 партій "білково-жирового продукту" з таких країн, як Македонія, Китай, Іран, Сан-Марино. При цьому ветеринарні служби цих країн на запит Россільгоспнагляду відповіли, що цю продукцію ні в Росію, ні в Білорусь не відвантажували.

"Швидше за все, йдеться про легалізацію українського сиру або білково-жирового продукту через Білорусь", - йдеться в надісланому в середині грудня 2017 року листі керівника Россільгоспнагляду Сергія Данкверта заступнику глави Мінекономрозвитку.

У Росії продажу "перепакованих" сирів становить не менш ніж 200-250 тис. тонн на рік, кажуть експерти.

Білорусь, за даними Федеральної митної служби, є найбільшим постачальником сиру і сирних продуктів в Росію - за підсумками 11 місяців 2017 року на неї припало понад 84% від всієї ввезеної продукції, або 119,4 млн тонн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X