У Рахунковій палаті спрогнозували зменшення соціальних витрат у 2019 році

5 жовтня 2018, 18:26

Виплати за державним боргом у наступному році зменшують можливості бюджету для здійснення соціально-економічних витрат.

Про це заявив глава Рахункової палати Валерій Пацкан, передає прес-служба відомства.

"Більше 40% доходів державного бюджету належить сплатити на погашення та обслуговування державного боргу, що зменшує можливості бюджету для здійснення соціально-економічних витрат. А значить зменшуються можливості для підвищення пенсій, зарплат і соціальних виплат, а також для будівництва доріг, нових шкіл, лікарень, дитячих садів і взагалі розвитку інфраструктури "- заявив Пацкан.

Відео дня

За його словами, в проекті бюджету на наступний рік не розподілено між місцевими бюджетами 13 субвенцій на загальну суму 7 млрд грн. Зокрема, на забезпечення якісного, сучасного і доступного загальної середньої освіти Нова українська школа, модернізацію і оновлення матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів, формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад.

Счетная палата по результатам экспертизы проекта закона о государственном бюджете на 2019 утвердила и направила Верховной Раде соответствующие выводы и предложения.

Нагадаємо, що з 1 січня 2018 року мінімальна заробітна плата в Україні підвищена до 3723 грн в місяць.

Президент Петро Порошенко заявляв, що мінімальну зарплату підвищать до 4100 грн. Однак через кілька днів Кабмін відповів, що таких розрахунків ще немає, а підвищення можливе лише за умови економічного зростання.

Показати ще новини
Радіо NV
X