У Раду внесли законопроект про скасування 24-годинного обмеження для безмитного ввезення товарів

15 січня 2018, 17:26

Депутати пропонують Верховній Раді скасувати деякі обмеження при безмитному ввезенні товарів на територію України.

Відповідний законопроект №7484 за авторства депутата від БПП Андрія Антонищака зареєстрований в парламенті 11 січня.

Зокрема, пропонується скасувати норму про обов'язкове перебування за кордоном протягом мінімум 24 годин.

Відео дня

При цьому залишається норма про в'їзд в країну не частіше ніж раз на 72 години, оскільки, як зазначається, це є достатнім для боротьби з так званими човниками на так званим "сірим" імпортом.

На думку автора законопроекту, норма про 24-године перебування за межами України "опосередковано порушує право, закріплене статтею 33 Конституції Україн" (громадянин України не може бути позбавлений права в будь-який час повернутися в Україну - ред.) та "негативно впливає на свободи і інтереси громадян, які не мають відношення до незаконних операцій з імпортом".

"Адже в багатьох випадках понад 24-годинне перебування за межами країни, особливо для мешканців західних областей України, є невиправданим", - зазначає Антонищак.

Нагадаємо, що Верховна Рада прийняла зміни до Податкового кодексу, згідно з якими без сплати мита можна ввозити товари на суму до €500 (в аеропортах - до €1000) і вагою до 50 кг у разі, якщо громадянин в'їжджає в Україну не частіше одного разу на 72 години і був відсутній в країні більше 24 годин.

Згідно зі змінами, при більш частому в'їзді без податків можна ввезти товари на суму тільки до €50.

Для тих, хто був відсутній в Україні менше 24 годин і в'їжджає в країну частіше одного разу протягом 72 годин базою оподаткування вважається сумарна вартість ввезених товарів, що перевищує в еквіваленті €50, з урахуванням мита, що підлягає оплаті.

Також введені обмеження на безподаткові пересилання товарів фізичним особам у міжнародних поштових та експрес-відправленнях: тепер їх може бути максимум три протягом одного календарного місяця сумарною фактурною вартістю до €150, тоді як починаючи з четвертої посилки вони вже будуть обкладатися податком, митом і акцизом.

Передбачається, що обмеження набудуть чинності 1 січня 2019 року.

В Державній фіскальній службі (ДФС) наполягали на введенні 24-годинного обмеження, оскільки ця умова може вирішити проблему "човникової контрабанди".

Показати ще новини
Радіо НВ
X