У Раді зробили крок для переходу на нове бюджетне планування

18 жовтня 2018, 13:51

Верховна Рада схвалила у першому читанні правки до законів і Бюджетний кодекс для запровадження середньострокового бюджетного планування (№8043 і №8044).

Про це передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Бюджетна декларація - це трирічні фінансові плани для місцевих бюджетів, конкретні стелі витрат, велика відповідальність чиновників за результати своєї роботи. Коли будемо мати чіткі профінансовані цілі на три роки, нас не буде щороку штормити, коли ми приймаємо один раз на рік бюджет", - сказала в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова.

Відео дня

За її словами, перехід до 3-річного бюджетного планування дасть можливість будувати відносини з партнерами та відродити їхню довіру, окреслить плани управління держборгом, зниження фіскальних ризиків, управління освітою та медициною.

"Ми не зможемо просто так міняти цифри, які ви затвердили на три роки. Весь цивілізований світ використовує такий підхід", - зазначила Маркарова.

Також вона висловила надію, що найближчим часом ці документи будуть прийняті в цілому, і це дозволить вже з 2019 року перейти на трирічне бюджетне планування.

Нагадаємо, що 15 жовтня проект закону про державний бюджет України на 2019 рік надійшов до Верховної Ради.

Показати ще новини
Радіо NV
X