У Раді вимагають від Порошенка якнайшвидше призначити нового голову НБУ

15 січня 2018, 13:57

Профільний комітет Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності має намір запропонувати парламенту звернутися до президента Петра Порошенка з проханням вирішити питання призначення керівника Національного банку України (НБУ).

Про це заявив перший заступник голови комітету Михайло Довбенко на погоджувальній раді в Раді, передає Інтерфакс-Україна.

"Сьогодні комітет планує обговорити і розглянути внесення проекту постанови Верховної Ради про забезпечення наступності керівництва Національного банку, в якому будемо пропонувати Верховній Раді звернутися до президента щодо цієї ситуації", - повідомив Довбенко.

Відео дня

Головний претендент на пост глави НБУ не отримував пропозицій від Порошенка

Він нагадав, що голова Нацбанку Валерія Гонтарева "з 11 травня 2017 року фактично завершила виконання своїх повноважень і обов'язків і не звільнена відповідно до законодавства".

Довбенко наголосив, що відсутність голови НБУ негативно позначається на банківському секторі України і на відносинах держави з міжнародними фінансовими установами.

Нагадаємо, що голова Національного банку України Валерія Гонтарева подала заяву про відставку 10 квітня 2017 року. Після цього вона пішла у відпустку за свій рахунок, яка триває досі.

З 11 травня Нацбанком керує Яків Смолій як в.о., який обіймав раніше посаду першого заступника голови правління.

В середині листопада заступник голови фракції БПП і близький соратник президента Ігор Кононенко заявив, що на посаду голови Нацбанку оозглядають кілька кандидатур, серед яких - Яків Смолій та Володимир Лавренчук (голова правління Райффайзен банку Аваль).

За його словами, на сьогодні у президента "тривають консультації". Він висловлював надію, що вже до кінця 2017-го року вони завершаться "і буде внесена кандидатура". Але станом на середину січня 2018 року жодної ясності в цьому питанні досі немає.

Показати ще новини
Радіо НВ
X