У Раді хочуть ввести пеню за прострочення оплати послуг ЖКГ

11 лютого 2017, 19:53
Нова редакція закону про житлово-комунальні послуги, яка очікує розгляду Верховною Радою, передбачає нарахування пені за несвоєчасну сплату боргу за ЖКГ в розмірі 0,1% від його суми за кожен день прострочення

Про це йдеться в публікації на DT.UA.

Як зазначається, рівень оплати послуг ЖКГ падає, а збитки комунальних підприємств зростають.

Можливість оформити п'ятирічну "розстрочку" на оплату комунальних послуг ситуацію виправити не змогла.

Відео дня

"У 2016-му з населенням було укладено 36 тис. договорів про погашення реструктуризованої заборгованості на загальну суму 165 млн грн. Сума внесених платежів з урахуванням довгострокових договорів склала ще менше – 102,6 млн грн. На тлі більш 12-мільярдного приросту боргів тільки за минулий рік, виглядають ці ініціативи, м'яко кажучи, блідо", - йдеться в статті.

У публікації сказано, що влада придумує різні способи мотивувати громадян сплачувати борги за ЖКГ від мирної, але неефективної реструктуризації, до лякаючого, але юридично складного арешту майна боржників.

Одним із запропонованих механізмів у цій галузі стало введення пені для неплатників.

"З одного боку, розмір пені здається відносно невеликим, якщо мова йде про платіжку півтори тисячі і заборгованість у кілька місяців (хоча в перерахунку на 12 місяців "накопичується" 36,5% річних), з іншого - якщо в сім'ї дійсно немає грошей на оплату самого рахунку, пеня достатнім мотиватором не стане", - пише DT.UA.

Раніше повідомлялося, що українці заборгували за комуналку більше 23 мільярдів гривень, що в два рази більше, ніж у попередньому році.

Показати ще новини
Радіо НВ
X