Українці в Польщі створюють профспілку для захисту своїх трудових прав

21 травня 2016, 18:35
У Польщі планують створити профспілку українських працівників з метою захисту їх прав та інтересів

Як повідомляє Радіо Польща, ініціаторами створення профспілки виступили Загальнопольський альянс профспілок та група українців у Польщі.

Відзначається, що незабаром документи про заснування профспілки українських працівників потраплять до Крайового судового реєстру.

Відео дня

"Українці, які найчастіше працюють нелегально, не тільки не охоплені мінімальними нормами права праці і соціального забезпечення, але їх просто експлуатують і обманюють. Вони не знають своїх прав і не знають до кого звернутися за допомогою", - заявив директор міжнародного відділу Загальнопольського альянсу профспілок Пьотр Островський.

За його словами, українців часто примушують до підневільної роботи, а інколи вони навіть стають жертвами торгівлі людьми.

Раніше НВ писало, що за останні три роки кількість українців, які працюють у Польщі, зросла в 2,5 рази. За даними місцевого міністерства сім'ї, праці та соцполітики за 2015‑й, українських працівників в Польщі вже 762,7 тис. осіб. А в цілому з урахуванням всіх категорій — приблизно 1 млн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X