У першому півріччі тінізація української економіки сповільнилася - МЕРТ
"Одним з найвагоміших наслідків сукупної дії зазначених факторів (допомога МВФ, жорстка монетарна політика, реструктуризація боргу - НВ) став перелом тенденції зростання рівня тіньової економіки, що склалася в 2013 році в умовах поширення цінових і девальваційних шоків, а також ескалації воєнного конфлікту", - йдеться в документі.
За даними МЕРТ, процеси детінізації стримує значне податкове навантаження на корпоративний сектор, несприятлива зовнішньоекономічна кон'юнктура, скорочення внутрішнього попиту, зростання витрат на сировину й матеріали через девальвацію гривні.

Міністерство зазначає, що розподіл сфер діяльності за величиною частки тіньового сектора за підсумками I півріччя майже не змінилося. Найбільший рівень "тіні", як і раніше, спостерігався в добувній промисловості й розробці кар'єрів (62%), що обумовлено високим рівнем монополізації ринку. Найменший рівень "тіні" традиційно показало сільське, лісове та рибне господарство (7%). Рівень тіньового сектору фінансової та страхової діяльності склав 61% ВДВ, у переробній промисловості - 58%, в операціях з нерухомим майном - 57%, у будівництві - 49%, в транспорті - 48%, в оптовій і роздрібній торгівлі - 44%.

За підсумками 2014 року МЕРТ оцінив рівень тіньової економіки в Україні у 42% ВВП, що стало рекордом з 2007 року.
У першому кварталі 2015 року рівень тіньової економіки досяг нового максимуму - 47% ВВП.