У першому півріччі тінізація української економіки сповільнилася - МЕРТ

3 грудня 2015, 14:59
За підсумками січня-червня 2015 року рівень тіньової економіки в Україні становив 42% ВВП, що відповідає показнику за аналогічний період 2014 року, йдеться у звіті Міністерства економічного розвитку й торгівлі (МЕРТ)

"Одним з найвагоміших наслідків сукупної дії зазначених факторів (допомога МВФ, жорстка монетарна політика, реструктуризація боргу - НВ) став перелом тенденції зростання рівня тіньової економіки, що склалася в 2013 році в умовах поширення цінових і девальваційних шоків, а також ескалації воєнного конфлікту", - йдеться в документі.

Відео дня

За даними МЕРТ, процеси детінізації стримує значне податкове навантаження на корпоративний сектор, несприятлива зовнішньоекономічна кон'юнктура, скорочення внутрішнього попиту, зростання витрат на сировину й матеріали через девальвацію гривні.

Міністерство зазначає, що розподіл сфер діяльності за величиною частки тіньового сектора за підсумками I півріччя майже не змінилося. Найбільший рівень "тіні", як і раніше, спостерігався в добувній промисловості й розробці кар'єрів (62%), що обумовлено високим рівнем монополізації ринку. Найменший рівень "тіні" традиційно показало сільське, лісове та рибне господарство (7%). Рівень тіньового сектору фінансової та страхової діяльності склав 61% ВДВ, у переробній промисловості - 58%, в операціях з нерухомим майном - 57%, у будівництві - 49%, в транспорті - 48%, в оптовій і роздрібній торгівлі - 44%.

За підсумками 2014 року МЕРТ оцінив рівень тіньової економіки в Україні у 42% ВВП, що стало рекордом з 2007 року.

У першому кварталі 2015 року рівень тіньової економіки досяг нового максимуму - 47% ВВП.

НВ

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо NV
X