У НБУ заявили про стабілізацію ситуації на валютному ринку

4 грудня 2018, 08:10

Після введення воєнного стану у деяких областях відчувався ажіотажний попит на валюту з боку громадян, але зараз ситуація стабілізувалася.

Про це повідомила перший заступник глави Національного банку України Катерина Рожкова, передає Укрінформ.

"У відношенні валюти, особливо в тих областях, де було введено воєнний стан, була підвищена чутливість населення до ситуації на валютному ринку. Цим скористалися деякі його гравці. Вони підігрівали цей інтерес, і курс підвищувався в окремих містах, навіть вельми істотно, але на сьогодні ситуація стабілізувалася", - сказала Рожкова.

Відео дня

За її словами, вже у п'ятницю на міжбанківському ринку курс відіграв втрачене.

"Короткостроковий ажіотажний попит на валюту дійсно змусив банки замовляти більше готівкового долара, проте ніяких проблем ми не бачимо", - додала Рожкова.

Нагадаємо, що президент Петро Порошенко 26 листопада підписав указ Про введення воєнного стану в Україні, яким вводиться воєнний стан на 30 діб - з 14.00 26 листопада до 14.00 26 грудня 2018 року. В цей же день Верховна Рада затвердила закон, що вводить в дію указ президента.

Згідно з нормативними актами, військовий стан введено в областях, які межують з Росією і Придністров'ям: Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Сумській, Одеській, Харківській, Чернігівській та Херсонській, Донецькій і Запорізькій областях та внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.

30 листопада, НБУ нормативно закріпив звичайний режим роботи банківської системи на час воєнного стану.

Вчора, 3 грудня, в регуляторі повідомили, що ведення воєнного стану в країні не вплинуло на роботу банківської системи, її стан наразі стабільний.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X