У НБУ заявили про ризики відпливу капіталу з України

14 червня 2018, 08:10

Подальше посилення монетарної політики США збільшить ризики значного відпливу капіталу з країн, що розвиваються, включаючи Україну.

Про це повідомляється у звіті НБУ про фінансову стабільність.

Так, за оцінками Міжнародного інституту фінансів (IIF), найбільш уразливими до змін "апетиту до ризику" серед інвесторів і до відтоку капіталу є Україна, Китай, ПАР, Туреччина і Аргентина. "Ринок вже відображає слабку позицію останніх двох країн: з початку року єврооблігації цих країн значно подешевшали", - йдеться в звіті.

Відео дня

Відзначається, що ці ризики для України будуть значно посилювати необхідність вийти на ринок зовнішніх запозичень до кінця року, незалежно від продовження співпраці нашої країни з Міжнародним валютним фондом.

У Нацбанку додали, що монетарна політика США стає все жорсткішою, що може викликати відплив капіталу з ризикових активів і країн, що розвиваються, і ознаки реалізації цього сценарію відслідковуються в останні місяці. Під дією жорсткої монетарної політики долар зміцнюється, а валюти країн, що розвиваються дешевшають, і країни реагують на це по-різному.

Нагадаємо, що у грудні 2017 року НБУ змінив порядок видачі індивідуальних ліцензій на переказування іноземної валюти за межі України з метою запобігання відтоку капіталу за кордон.

Показати ще новини
Радіо NV
X