У НБУ розповіли, скільки готівки українці забрали з банків через "чорну п'ятницю" та воєнний стан

29 листопада 2018, 11:37

Банківська система України має в своєму розпорядженні достатню ліквідність, при цьому небезпечних відтоків коштів з банків не спостерігається.

Про це повідомила перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова, коментуючи підсумки двох днів після прийняття рішення про введення воєнного стану.

"Ми не побачили істотних відтоків з банківської системи... Всього протягом цих днів відтік коштів фізосіб менше 2%. Цей показник також включає витрати громадян під час Black Friday і вихідних днів", - написала вона на своїй сторінці в Facebook.

Відео дня

За її словами, в деяких банках були випадки, коли окремі клієнти вирішили не продовжувати депозит, який закінчувався, або знімали кошти з поточних рахунків, однак питома вага таких випадків мізерна.

"Система зараз досить ліквідна і проблем не відчула. Як підтвердження - жоден банк не звернувся до НБУ в ці дні за підтримкою ліквідності", - підкреслила Рожкова, нагадавши, що всі інструменти такої підтримки з боку центробанку продовжують працювати.

Перший заступник голови Нацбанку зазначила, що ситуація на готівковому валютному ринку знаходиться під впливом психологічного чинника. "Ми очікуємо, що вона поступово заспокоїться, і курс повернеться до рівня, обумовленого фундаментальними факторами", - заявила вона.

Раніше в Нацбанку повідомили, що регулятор не має підстав для введення адміністративних заходів на грошово-кредитному та валютному ринках. У той же час НБУ в разі необхідності готовий здійснювати валютні інтервенції, щоб не допустити різких стрибків курсу.

Топ-менеджери українських банків підтвердили готовність забезпечувати безперебійне проведення платежів, інкасації та поповнення готівкою банкоматних і термінальних мереж.

Показати ще новини
Радіо НВ
X