У НБУ розповіли, що буде з інфляцією до кінця 2020 року

12 липня 2018, 15:01

Національний банк України (НБУ) залишив незмінним прогноз щодо інфляції на кінець 2018 року на рівні 8,9%.

Про це повідомили в прес-службі регулятора.

"Вплив проінфляційних чинників посилиться в подальшому, проте жорстка монетарна політика компенсує їх ефект і забезпечить зниження інфляції та її повернення в межі цільового діапазону у 2019 році", - вважають в НБУ.

Відео дня

Зокрема, на рівень інфляції в другій половині 2018 і в 2019 році буде тиснути ряд факторів, ефекти яких, на відміну від підвищення адміністративно регульованих цін і тарифів, повинні бути компенсовані за допомогою інструментів монетарної політики. Серед них:

  • вищий, ніж досі очікувалося, внутрішній попит, у тому числі за рахунок зростання заробітних плат і переказів від трудових мігрантів;
  • спад інтересу інвесторів до українських суверенних зобов’язань унаслідок глобальної тенденції виходу інвесторів з активів країн, що розвиваються, та відтермінування отримання фінансування за програмою співпраці з МВФ.

Відзначається, що Нацбанк залишив незмінним прогноз інфляції і на кінець 2019 - на рівні 5,8%. У 2020 році інфляція сповільниться до 5,0%, що буде відповідати центральному значенням цільового діапазону (5,0% ± 1 п. п.).

Ключовим припущенням окресленого сценарію залишається подальший поступ у здійсненні структурних реформ, передбачених програмою співпраці з МВФ.

Раніше у регуляторі прогнозували, що до кінця 2020 року інфляція в Україні знизиться до 5%.

Нагадаємо, що споживча інфляція в Україні за підсумками 2017 року склала 13,7%, прискорилася з 12,4% в 2016 році. У 2015-му зростання цін було зафіксовано на рівні 43,3%, в 2014 році - 24,9%.

У червні 2018 року споживчі ціни не змінилися. При цьому, з початку року їх зростання склало 4,4%.

Пізніше в НБУ заявили, що зниження інфляції за підсумками червня в річному вимірі було очікуваним, а її показник виявився трохи нижче траєкторії прогнозу, опублікованого в інфляційному звіті за квітень.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X