Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

У НБУ розповіли, що буде далі з обліковою ставкою

23 квітня, 14:01
438
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У регуляторі вважають зниження облікової ставки НБУ до кінця року малоймовірним

Монетарний комітет Національного банку України (НБУ) вважає, що зниження облікової ставки в поточному році є малоймовірним.

Про це йдеться в підсумках дискусії комітету з монетарної політики (КМП) про рівень облікової ставки, передає прес-служба НБУ.

Крім того, передбачається, що Нацбанку доведеться зберегти жорсткі монетарні умови довше, ніж це прогнозувалося раніше, зокрема через більш стрімке підвищення процентних ставок ФРС США.

Також члени КМП детально розглянули можливі зовнішньоекономічні ризики, а саме - питання розгортання широкомасштабних торговельних воєн, які можуть спричинити різкі коливання світових товарних цін, погіршити умови доступу українських експортерів на зовнішні ринки і, отже, зменшити валютні надходження.

Члени КМП погодилися, що в разі посилення фундаментальних інфляційних ризиків НБУ може продовжити підвищення облікової ставки для повернення інфляції встановленим середньостроковим цілям.

Раніше повідомлялося, що на початку квітня Нацбанк залишив облікову ставку без змін.

Нагадаємо, що Нацбанк підвищив облікову ставку з 16% до 17% з 2 березня. Це стало четвертим підвищенням облікової ставки. Так, НБУ підвищив облікову ставку з 12,5% річних до 13,5% річних 27 жовтня 2017 року, потім до 14,5% річних з 15 грудня 2017 року і до 16% річних з 26 січня 2018 року.

В останній раз облікову ставку знижували травнем 2017 року - до 12,5% річних з 13% річних.

Головне

Україна/Події

Сьогодні, 16:31

article_img
Насіров через суд поновився на посаді голови ДФС

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Щодня ввечері вам буде приходити добірка кращих матеріалів за день

Підписатися