У НБУ розповіли про стан банківської системи після введення воєнного стану

3 грудня 2018, 13:04

Ведення воєнного стану в країні не вплинуло на роботу банківської системи, її стан наразі стабільний.

Про це сказала перший заступник голови Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова, передає Інтерфакс-Україна.

"Відтоки по банківській системі відсутні. У мене поки відсутні дані за п'ятницю (30 листопада - ред.), але обсяг строкових депозитів не змінився в цілому у банківській системі, якщо порівнювати стан за тиждень до введення воєнного стану і останні дані, які ми бачили на ранок п'ятниці", - сказала вона.

Відео дня

Рожкова уточнила, що ліквідність банківської системи в даний час коливається між 72-75 млрд грн. Звернення банків за підтримкою ліквідності відсутні.

"Коливання, які ми бачили, це були коливання поточних залишків. Але їм характерні коливання, які абсолютно не пов'язані з панічними настроями", - наголосила вона.

Також Рожкова зазначила, що у перші два дні після введення воєнного стану дійсно колл-центри банків працювали більш інтенсивно, оскільки надходило дуже багато питань від населення. Разом з тим, на сьогодні ситуація стабілізувалася, додала вона.

"У перші дні після введення воєнного стану також спостерігалася підвищена чутливість населення до ситуації на валютному ринку, особливо в тих областях, які вказані у законі Верховної Ради. Тим не менш, на сьогодні ситуація стабілізувалася", - сказала Рожкова.

Нагадаємо, що президент Петро Порошенко 26 листопада підписав указ Про введення воєнного стану в Україні, яким вводиться воєнний стан на 30 діб - з 14.00 26 листопада до 14.00 26 грудня 2018 року. В цей же день Верховна Рада затвердила закон, що вводить в дію указ президента.

Згідно з нормативними актами, військовий стан введено в областях, які межують з Росією і Придністров'ям: Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Сумській, Одеській, Харківській, Чернігівській та Херсонській, Донецькій і Запорізькій областях та внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.

30 листопада, НБУ нормативно закріпив звичайний режим роботи банківської системи на час воєнного стану.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X