У НБУ розповіли, наскільки виростуть ціни після підвищення зарплат і пенсій

19 січня 2018, 19:34

Можливе підвищення мінімальної зарплати до 4200 грн і жовтневе підвищення пенсій додасть 1,6 процентного пункту(п.п.) до інфляції.

Про це повідомив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб в інтерв'ю Українським Новинам.

У НБУ очікують, що осучаснення пенсій дасть близько 0,8 п.п. від показника інфляції у 2018-му році.

Відео дня

"У 2017-му році ефект був не так значний, тому що сума (виплат) була не така велика", - додав Сологуб.

Крім того, він нагадав, що у базовому прогнозі по інфляції на 2018 рік, який буде оприлюднений наприкінці січня, Нацбанк закладе ефект від підвищення мінімальної зарплати до 4200 грн.

Заступник голови НБУ також зазначив, що якщо підвищення "мінімалки" до 4200 грн відбудеться з 1 липня, то вплив на інфляцію буде близько 0,5 п.п.

"Але є ще інші фактори - та ж монетарна політика, яка може вплинути в зворотному напрямку. Якщо ж підвищення відбудеться з 1 квітня, то ми оцінюємо ефект на інфляцію в 0,8 п.п.", - сказав він.

Сологуб підкреслив, що підвищення мінімальної зарплати без зростання продуктивності праці має негативний ефект. Він також зазначив, що підвищення зарплат у країні у минулому році стало важливим фактором зростання цін.

Нагадаємо, з 1 січня в Україні підвищили мінімальну заробітну плату - до 3723 грн в місяць.

Крім того, проект Кабінету міністрів передбачає поступове підвищення мінімальної заробітної плати в Україні на майбутні роки. Так, до 2020 року вона повинна скласти 4425 грн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X