У НБУ розповіли, коли Україна домовиться із МВФ

28 серпня 2018, 13:07

Національний банк України (НБУ) розраховує отримати черговий кредитний транш Міжнародного валютного фонду (МВФ) в межах програми EFF до кінця осені.

Про це повідомив заступник голови регулятора Олег Чурій під час круглого столу в Києві у вівторок, 28 серпня, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Наш прогноз - нам вдасться домовитися із МВФ, і в наш прогноз ми закладаємо отримання траншу до кінця осені в сумі близько $2 млрд", - сказав він.

Відео дня

Як відомо, Міжнародний валютний фонд висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Київ має створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогами були вже ухвалені пенсійна реформа і закон про приватизацію.

У липні МВФ схвалив оновлений план України зі створення Антикорупційного суду, що наблизило країну до нового траншу в $1,9 млрд.

Україна перебуває у складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання з липня 2017 року: Фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення, яке, за різними оцінками, може становити від 30% до 60%, в зв'язку зі зростанням цін на міжнародних ринках.

Раніше ЗМІ, з посиланням на близьке до уряду джерело, повідомили про новий запропонований Україною варіант компромісу в переговорах з МВФ про ціну на газ. Пакет пропозицій передбачає кілька кроків.

Для продовження співпраці з МВФ і отримання чергового траншу Україні залишається виконати "критично важливе" зобов'язання щодо приведення ціни на газ для населення до економічно обґрунтованого рівня.

Уряд поки відмовляється підвищувати вартість газу для громадян, аргументуючи це тим, що спочатку необхідно передбачити компенсатори для бідних верств населення. За різними оцінками, підвищення може становити від 30% до 60%.

Позиція МВФ є досить жорсткою, так як уряд у 2017 році прийняв рішення про таке підвищення газових цін, що дозволило Україні отримати транш кредиту МВФ, однак згодом в односторонньому порядку відмовилося від його виконання.

Утім, 26 липня Кабмін вкотре відклав підвищення цін на газ для населення.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X