У НБУ прокоментували зниження інфляції

10 липня 2018, 19:40
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У Національному банку України (НБУ) заявили, що зниження інфляції за підсумками червня у річному вимірі було очікуваним, а її показник виявився трохи нижче траєкторії прогнозу, опублікованого в інфляційну звіті за квітень.

Про це повідомили у прес-службі регулятора.

"Це сталося в основному завдяки значному розширенню пропозиції продуктів харчування, в тому числі сирих, внаслідок більш сприятливих погодних умов і збільшення імпорту", - відзначили у Нацбанку.

Відео дня

Крім того, на темпах зростання вартості імпортованих товарів, а також цін на товари і послуги зі значною імпортної складової в собівартості сприятливо позначилося зміцнення обмінного курсу гривні.

При цьому, НБУ вказують, що інфляційний тиск залишається значним, перш за все в результаті стійкого споживчого попиту, який підтримують високі темпи зростання реальної заробітної плати.

Так, темпи зростання вартості послуг знизилися помірно (до 14% рік до року). Однак, активізація споживчого попиту зумовила прискорене зростання вартості деяких послуг (наприклад, туристичних послуг, послугу ремонту і т.д.).

У свою чергу уповільнення зростання цін на сировину, в тому числі через зниження світових цін, сприяло зниженню темпів зростання цін на вироби з м'яса і молочних продуктів, крім масла, на яке зберігався високий зовнішній попит.

В НБУ також нагадали, що оновлений прогноз інфляції на 2018-2020 роки буде оприлюднений 12 липня. Новий детальний макроекономічний прогноз буде опублікований у наступному випуску інфляційного звіту 19 липня.

Нагадаємо, що у червні 2018 року споживчі ціни не змінилися. При цьому, з початку року їх зростання склало 4,4%.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X