У НБУ пояснили, що спровокувало різкий стрибок цін

10 травня 2016, 12:48
Різкий стрибок цін у квітні порівняно з березнем зумовило скасування знижки на природний газ для населення, яка діяла до 31 березня включно

Про це йдеться у коментарі нацрегулятора.

Так, зростання цін по категорії "природний газ" у квітні становило 48,4%, що зумовило найбільший внесок у місячну інфляцію. Також на рівень інфляції у квітні вплинуло подорожчання алкогольних напоїв, тютюнових виробів і палива, що у цілому відповідало очікуванням НБУ. При цьому регулятор зазначає, що зростання інфляції стримувалося очікуваним зниженням цін на продукти харчування.

Відео дня

НБУ підкреслює, що прогноз інфляції на кінець 2016 (12%+/-3 п.п.) залишається досяжним. При цьому за рахунок високого внеску від скасування знижки на газ у квітні і недавно оголошених урядом високих темпів зростання тарифів на опалення і гарячу воду очікується більш значний внесок адміністративно-регульованої компоненти інфляції.

Регулятор відзначив, що приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня вже у цьому році робить можливим скорочення рівня інфляції до 8%+/-2 п.п. вже у 2017 році.

Нагадаємо, за місяць інфляція в Україні пришвидшилася втричі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X