У НБУ пояснили, чого падає гривня

29 грудня 2016, 13:31
На валютному ринку продовжує спостерігатися тимчасовий надлишковий попит на іноземну валюту одразу через кілька факторів

Про це йдеться у повідомленні регулятора.

На курс гривні безпосередньо впливає наявність гривневої ліквідності і, відповідно, відсутність потреби продавати валютну виручку у компаній-експортерів, які протягом минулого та поточного тижня отримали відшкодування ПДВ на суму 12.5 млрд. грн.

Відео дня

З іншого боку, підкреслили в Нацбанку, суттєво зріс попит на іноземну валюту зі сторони учасників ринку, викликаний необхідністю компаній робити платежі за кредитами в іноземній валюті наприкінці року.

Водночас заступник голови НБУ Олег Чурій підкреслив, що девальваційний тиск на курс гривні цього тижня не пов’язаний з переходом Приватбанку у державну власність.

"Твердження, що відток депозитів з банку провокує посилений попит на валютному ринку, не відповідає дійності", - зазначив він.

Окрім того, за даними регулятора, притік коштів населення в інші банки вдвічі перевищив відтік депозитів фізичних осіб з Приватбанку з 19 грудня. Водночас відтік депозитів юридичних осіб з Приватбанку був компенсований притоком на рахунки юросіб в інших банках коштів за відшкодування ПДВ.

На готівковому валютному ринку продаж валюти населення продовжує перевищувати її купівлю, що також впливає на курс. У грудні за неповний місяць чиста купівля валюти банками у населення становить $34 млн.

"Загалом фундаментальних передумов для коливань курсу гривні наразі немає – ринкові фактори наразі є сприятливими для валютного ринку. Продовжує надходити виручка від експорту зернових, а також зберігається сприятлива для українських експортерів кон’юнктура на світовому ринку чорних металів та залізної руди", - підкреслив Чурій.

Показати ще новини
Радіо НВ
X