У Нацбанку знайшли нові причини, чому падає гривня

14 листопада 2016, 18:04
Цього тижня на стан валютного ринку може вплинути одразу кілька короткострокових факторів, серед яких вихідний у США і загострення політичної ситуації

Про це йдеться в коментарі директора департаменту відкритих ринків Національного банку України (НБУ) Сергія Пономаренко.

За його словами, валютний ринок України на собі відчує святковий вихідний у США.

Відео дня

"У такі періоди надходження валютної виручки на рахунки українських банків традиційно скорочується, і, як наслідок, протягом наступних одного-двох днів спостерігається надлишковий попит на валюту", - зазначив Пономаренко.

Іншою причиною зростання долара може стати загострення політичної напруженості, яка протягом останнього тижня чинила психологічний тиск на ринок.

При цьому в Нацбанку чекають, що ці фактори будуть мати нетривалий вплив і не приведуть до волатильності гривні, несумісної з досягненням інфляційних цілей (12% +/- 3 п.п. на 2016 рік і 8% +/- 2 п.п. на 2017 рік).

На міжбанківському валютному ринку ситуація залишається стабільною завдяки значним надходженням експортної виручки від експорту зерна і соняшникової олії з середини вересня.

Показати ще новини
Радіо NV
X