У Нацбанку розповіли про збитки банків від карткових шахраїв

14 лютого 2017, 15:12
У 2016 році зросла кількість банків, що одержали збитки в результаті дій карткових шахраїв

Кількість шахрайських операцій в 2016 році зросла до 94,630 тисяч, однак сума таких операцій знизилася на 4,2 мільйона гривень. При цьому кількість банків, що одержали збитки в результаті дій карткових шахраїв, в 2016 році зросла до 53 з 47 роком раніше.

Відео дня

Про це повідомив заступник керівника департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Національного банку України Володимир Харченко, передає УНІАН.

"Ми бачимо останні 2 роки тренд до збільшення кількості банків і їхніх клієнтів, які зазнали збитків від шахрайських операцій", - сказав він, підкреслюючи, що ці дані попередні і можуть змінитися за уточненими даними банків.

За словами Харченка, кількість шахрайських операцій в 2016 році порівняно з 2015 роком також зріс - до 94,630 тисяч шахрайських операцій з 80,5 тисяч, однак сума таких операцій знизилася на 4,2 мільйона гривень.

Також представник НБУ зазначив, що знизилася і частка шахрайських операцій по відношенню до загального обсягу операцій по картах, тобто обороти за картками ростуть швидше збитків банків і клієнтів від дій шахраїв.

"2015 рік був піковим по шахрайству, а зараз ми бачимо зниження, виходячи з інформації, яку надають банки у своїй звітності", - резюмував Харченко.

Раніше повідомлялося, що в минулому році у власників банківських карт в Україні вкрали щонайменше 339 млн грн - це в 4 рази більше, ніж у 2015 році.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X