У Нацбанку прокоментували рішення МВФ виділити $1 млрд

3 квітня 2017, 22:09
Національний банк України привітав схвалення Радою директорів Міжнародного валютного фонду рішення про виділення  наступного траншу фінансової допомоги в розмірі  $1 млрд

"Це четвертий транш в рамках чотирирічної програми розширеного фінансування EFF, що є підтвердженням успішності реформ, спрямованих на створення більш міцної та стійкої фінансової системи та економіки. Це найуспішніша програма МВФ в історії України", - йдеться в заяві НБУ.

Відео дня

Регулятор наголосив, що МВФ прийняв рішення після додаткового вивчення можливого впливу торговельної блокади окупованого Донбасу на економіку України. Зазначається, що експерти МВФ дійшли висновку, що ситуація матиме помірний вплив на темпи економічного зростання і стан платіжного балансу та не становитиме загрози для виконання інфляційних цілей НБУ.

Окрім того, в НБУ заявили, що Україна досягла значного прогресу у очищенні та стабілізації банківської системи, що було однією з умов виділення кредитного траншу. Зокрема, цьому сприяла націоналізація найбільшого українського банку Приватбанк наприкінці 2016 року.

У Нацбанку пообіцяли і надалі працювати над тим, щоб усі банки в Україні функціонували на найвищому рівні нормативної практики і прозорості.

Нагадаємо, 3 квітня Рада директорів МВФ ухвалила рішення про виділення Україні $1 млрд в рамках розширеного фінансування (EFF). Таким чином, загальний обсяг виділених коштів Україні збільшився до $8,38 млрд.

Показати ще новини
Радіо НВ
X