У Нацбанку пояснили падіння курсу гривні

15 листопада 2016, 14:13
Ослаблення курсу гривні, що відбувається на поточному тижні незважаючи на наявність сприятливих фундаментальних зовнішніх факторів, пов'язане з політичною нестабільністю 

Про це заявив заступник голови Нацбанку України Олег Чурий, передає Інтерфакс-Україна.

"Хоча Україна продовжує отримувати значні надходження валютної виручки від експорту зернових і масла, а ціни на сталь і залізну руду на світових ринках відновили зростання, загострення політичної напруженості викликає нервозність на валютному ринку, нівелює вплив цих сприятливих факторів", – сказав він.

Відео дня

За словами Чурия, наслідком цього стало послаблення курсу гривні на міжбанківському ринку у вівторок нижче рівня 26 грн/$1.

"Тому подальша дестабілізація політичної ситуації загрожує розгойдуванням курсу гривні та відповідними негативними наслідками для економіки України", – пояснив він.

Зазначається, що Нацбанк уважно стежить за розвитком ситуації на валютному ринку і має достатній обсяг міжнародних резервів на рівні $15,5 млрд, щоб згладити надмірні коливання обмінного курсу в разі їх подальшого посилення.

Нагадаємо, що в понеділок-вівторок, 14-15 листопада, на "чорному" валютному ринку курс гривні впав нижче рівня 27 грн/$1.

Опозиція та низка громадських організацій з 15 листопада почали протестні акції в Києві та регіонах.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X