У НБУ озвучили одну із причин націоналізації Приватбанку

19 грудня 2016, 10:37
Причиною націоналізації Приватбанку стали кризові явища в економіці і невиважена кредитна політика банку, заявила голова Нацбанку Валерія Гонтарєва

Глава Національного банку України Валерія Гонтарєва заявила, що причиною націоналізації "Приватбанку" стали кризові явища в екомці країни і невиважена кредитна політика банку.

Відео дня

За її словами, станом на 1 квітня 2015 року склала 113 млрд гривень. Крім кризових явищ в економіці України, до цього призвела невиважена кредитна політика Приватбанку.

"Понад 97% корпоративного портфеля, який становив 150 млрд гривень на 1 квітня 2015 року, це були кредити, пов'язаних з акціонерами компаніям", - пояснила вона.

За словами Гонтаревої, керівництво "Приватбанку" склало план докапіталізації і зменшення пов'язаного кредитування, проте ця програма не була виконана банком.

"Менеджмент банку склав план докапіталізації і програму щодо зменшення пов'язаного кредитування. Акціонер банку також особисто надав свою персональну гарантію для забезпечення виконання узгодженої з Національним банком програми докапіталізації. Але ні банк, ні акціонери цю програму не виконали", - сказала Гонтарєва.

Показати ще новини
Радіо НВ
X