У Нацбанку розповіли про ризики для курсу гривні

6 червня 2018, 09:50

У Національному банку України (НБУ) вважають, що короткостроковими ризиками для курсу гривні на сьогодні є зміна умов зовнішньої торгівлі та зовнішні виплати за державним боргом.

Про це розповів заступник голови регулятора Дмитро Сологуб в інтерв'ю РБК-Україна.

"Якщо подивитися на динаміку курсу гривні і порівняти з іншими країнами, то цього року гривня була однією з найсильніших валют. Пояснення просте. Ми бачимо гарні умови торгівлі для України", - пояснив він.

Відео дня

Водночас, за його словами, Україні все одно потрібна "подушка безпеки" у вигляді програми з Міжнародним валютним фондом (МВФ), яка збільшує резерви, знижує вартість боргових запозичень для уряду і допомагає застрахуватися від погіршення умов торгівлі.

"Якщо говорити про ризики, а не оцінювати їх ймовірність, то найбільш значні - це зміна умов зовнішньої торгівлі та зовнішні виплати за держборгом", - підкреслив Сологуб.

Раніше Кабмін спрогнозував курс гривні до долара на кінець 2018 року. За прогнозом Мінекономіки, в залежності від різних сценаріїв - оптимістичного або песимістичного - курс складе від 27 до 30 грн за долар.

Показати ще новини
Радіо NV
X