У Нафтогазі запланували початок роботи нового оператора ГТС на липень 2018 - ЗМІ

30 листопада 2017, 12:05
Нафтогаз України планує передати функції транзиту природного газу компанії Магістральні газопроводи України (МГУ) з 1 липня 2018 року

Про це Українським Новинам повідомило інформоване джерело.

За його інформацією, в проекті фінплану Нафтогазу, який перебуває на розгляді в Кабміні 1 липня 2018 року визначено як термін завершення анбандлінга, після якого Нафтогаз перестане займатися транзитом.

Відео дня

У компанії прогнозують, що з початку 2018 до липня 2018 року транзит природного газу через ГТС України становитиме 41,6 млрд куб. м. Дохід компанії від транзиту газу становитиме 37 млрд грн.

Нагадаємо, в 2015 році уряд ініціював реформу Нафтогазу з метою виконання вимог Третього енергетичного пакета Європейського енергоспівтовариства, який передбачає розмежування функцій видобутку, транспортування та поставок палива кінцевим споживачам.

У вересні 2016 року Кабмін прийняв постанову, якою вивів Нафтогаз України з підпорядкування Мінекономрозвитку і перепідпорядкував собі.

У жовтні 2017 року Нафтогаз погодив проведення внутрішньої реорганізації Укртрансгазу з метою створення в його структурі філії - Оператор ГТС України.

У листопаді уряд в межах реформування Нафтогазу України ухвалив рішення про створення нової компанії-оператора ГТС - Магістральних газопроводів України (МГУ), 100% акцій якої перебувають у власності держави.

Відзначимо, що згідно з планом поділу Нафтогазу, передача до МГУ майна, використовуваного для транспортування газу, має бути проведена через 30 днів після набрання чинності рішень Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма в суперечці між Нафтогазом і Газпромом за контрактами на період 2009-2019 років. Рішення Стокгольмського арбітражу очікується в грудні 2017 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X