У Нафтогазі заявили, що вартість транзиту газу через Україну для Газпрому може зрости втричі

17 лютого 2016, 19:36
Перехід на нову систему тарифоутворення на транзит газу для Газпрому через територію України за умови збереження обсягів транзиту збільшить ціну на транспортування газу більше ніж втричі – до $6,1 млрд

Про це повідомив директор з розвитку бізнесу Нафтогазу Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook.

"Якщо порахувати, наскільки більше Газпром повинен заплатити до 2019 року (термін дії поточного контракту на транзит), то вийде сума близько 16 млрд доларів", - зазначив він.

Відео дня

Це вартість транспортування розрахована, виходячи із зарезервованих потужностей 110 мільярдів кубометрів, зазначених у поточному транзитному контракті.

"У Газпрому таким чином є економічний стимул максимально використовувати зарезервовані потужності. Наприклад, якщо обсяг транзиту буде підвищений на 64% до 110 млрд куб м, Газпром повинен буде заплатити лише на 5% (300 млн дол.) більше", - наголосив Вітренко.

Раніше голова НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв в інтерв'ю НВ пояснив, чому компанія висунула Газпрому вимогу підвищити тариф на транзит російського газу.

До цього міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин заявив, що від 2016 року тариф на транзит російського газу збільшиться приблизно на 50% або навіть більше.

Показати ще новини
Радіо НВ
X