Потрібна база. Коболєв розповів, що перешкоджає субсидування вразливих споживачів

19 січня 2021, 17:14

Очільник Нафтогазу Андрій Коболєв запропонував створити єдину базу вразливих споживачів газу для виплати субсидій.

Глава правління НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв вважає за необхідне створити в країні єдину інформаційну базу вразливих споживачів, яка б містила повну інформацію про їх доходи, обсяги та вартість спожитого природного газу.

Відео дня

Про це Коболєв заявив в ході дискусії щодо ринку газу на Energy Club, передає Інтерфакс-Україна.

«Наша ідеологія, яку ми просуваємо вже протягом шести років, полягає в наступному: якщо є вразливий споживач, дайте йому гроші. Так роблять у всіх розвинених країнах. Ми вважаємо критично важливим створити інформаційну базу, яка дозволить державі всіх вразливих споживачів ідентифікувати, прив'язати їх до конкретного споживання газу і їм допомогти», - заявив глава Нафтогазу.

Також він додав, що в майбутньому така система допоможе уникнути проблем із занадто стрімким зростанням цін.

За словами Коболєва, на сьогодні основною перешкодою для надання громадянам субсидій у грошовій формі є відсутність інформації про те, які категорії споживачів є вразливими і чому. Також немає інформації про обсяги споживання газу такими споживачами, їх вартості та співвідношення між доходами і вартістю споживаного газу.

«Чи можна їх (уразливих споживачів - ред.) ідентифікувати, щоб ми знали, кому і скільки грошей потрібно віддати, щоб підтримати цих людей. На жаль, на цей час система до цього не готова», - додав Коболєв.

Нагадаємо, що 19 січня Кабмін опублікував постанову про зниження цін на газ для населення.

Днем раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що без втручання уряду в лютому газ міг подорожчати до 12 грн за кубометр.

Минулого тижня жителі ряду українських міст вийшли на акції протесту через зростання цін на газ. Багато постачальників підняли ціни майже до 10 грн за кубометр . Крім того, регулятор підвищив тарифи на розподіл газу.

Президент Володимир Зеленський 11 січня заявив, що Україна не може «Дозволити зростання ціни для наших громадян», і доручив уряду зайнятися цим питанням. Через два дні в Офісі президента анонсували зниження цін на газ до 6,99 грн за кубометр .

Крім того, Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг, розпочала перевірку операторів газорозподільних мереж, у яких найбільш високі тарифи на розподіл газу, заявив Шмигаль.

У той же час прем'єр допустив зняття обмежень , якщо ціни на газ на ринку різко підуть вниз.

За словами міністра фінансів Сергія Марченка, Міжнародний валютний фонд стурбований тим, що український уряд вирішив повернутися до регулювання цін на газ для побутових споживачів. Україна роками обіцяла МВФ лібералізувати ринок газу.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X