У НАБУ заявили, що екс-керівник Енергомережі ще не оголошений у розшук і може покинути країну

16 червня 2016, 16:33
Начальник відділу з роботи із громадськістю та засобами масової інформації Національного антикорупційного бюро України Володимир Полевий заявив, що колишній депутат і голова правління ПРАТ Енергомережа Дмитро Крючков у розшук ще не оголошений і у кримінальному провадженні має статус свідка

"Станом на 14:00 Дмитро Крючков ще не оголошений в розшук, оскільки, відповідно до Кримінально-процесуального кодексу, підозру затверджує прокурор, у нашому випадку це прокурор Антикорупційної прокуратури, і копія цієї підозри направляється детективу. Детектив, на основі цієї підозри, оголошує у розшук підозрюваного. Тому всі ці процесуальні стадії поки ще не відбулися", - передає слова Полевого телеканал 112 Україна.

Відео дня

Представник НАБУ також зазначив, що станом на сьогодні Дмитро Крючков має статус свідка у кримінальному провадженні, яке стосується компанії Енергомережа.

Він також зазначив, що НАБУ не може ні підтвердити, ні спростувати інформацію про причетність братів Суркісів та Ігоря Кононенка до корупційних схем у Запоріжжяобленерго.

"..до винесення підозри, до пред'явлення обвинувачення, до винесення рішення суду, ми не можемо говорити про те, що конкретні прізвища фігурують у цій справі як особи, які підозрюються в якийсь злочинній діяльності", - заявив він.

Представник НАБУ також зазначив, що Крючков цілком може залишити країну, оскільки підписки про невиїзд не давав.

"Оскільки йому ще не пред'явлено підозру, підписку про не виїзд він не підписував. Враховуючи це, ми щиро вдячні депутату Сергію Лещенку за оприлюднення такої інформації у публічному просторі", - наголосив Полевий.

Раніше депутат Верховної Ради від Блоку Петра Порошенка Сергій Лещенко заявив, що екс-депутату та керівнику компанії Енергомережа Дмитру Крючкову оголосили про підозру, і він оголошений у розшук.

Раніше НАБУ подало до суду чотири позовні заяви про визнання недійсними договорів відступлення права вимоги між Запоріжжяобленерго, у якому державі належить більше 60% акцій, і приватною компанією Енергомережа.

Головою правління ПРАТ Енергомережа був Дмитро Крючков. Його неофіційно пов'язують із віце-президентом УЄФА Григорієм Суркісом.

За даними нардепа від БПП Сергія Лещенка, призначення в енергокомпаніях, якими керують Суркіси, лобіює заступник голови фракції ББП Ігор Кононенко, давній бізнес-партнер Петра Порошенка.

У липні 2015 року МВС порушило кримінальне провадження щодо цих угод Запоріжжяобленерго.

Показати ще новини
Радіо NV
X