У МЗС України розповіли, що необхідно для продовження транзиту російського газу після 2020 року

22 січня 2019, 10:58

Для продовження транзиту російського газу до країн Європи з 2020 року оператори газотранспортних систем України і Росії мають укласти два контракти

Як написала у себе в Facebook заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, перший контракт має стосуватися технологічної взаємодії, а другий безпосередньо послуг транспортування газу.

Відео дня

Вона також зазначила, що поки зарано коментувати пропозицію, зроблену на переговорах 21 січня заступником голови Єврокомісії Марошем Шефчовичем, щодо обсягів можливого майбутнього транзиту газу, "тому що питання обсягів залежить від різних сценаріїв розвитку ринку ЄС, в тому числі інфраструктури".

За словами Зеркаль, російська сторона домагається пробачення претензій до Газпрому зі Стокгольмського арбітражу в обмін на продовження дії чинного газового контракту.

"Але наступні консультації необхідно провести в травні (читай - після президентських виборів). Це майже дослівне цитування російської позиції. Моя думка очевидно - позицію РФ не можна вважати переговорною і якоюсь альтернативою пропозицією ЄС", - зазначила Зеркаль.

Вона наголосила, що газові контракти між Нафтогазом і Газпромом від 2009 року "банально не відповідають вимогам українського та європейського законодавства" і блокують інтеграцію України в газовий ринок ЄС, зокрема неможливістю завершення анбандлінга "Нафтогазу".

"Тому сьогоднішні заяви РФ просто неактуальні. Представники РФ усвідомлюють це, але продовжують свою ірраціональну політику. Наше ж перевага на сьогодні - впровадження норм ЄС в Україні, завершення реформи газового сектора і взаєморозуміння з ЄС з більшості питань", - додала вона.


Показати ще новини
Радіо НВ
X