В МВФ закликали уряди інвестувати в компанії, а не збільшувати їх борги

10 липня 2020, 12:06

Головний економіст Міжнародного валютного фонду Гіта Гопінат закликала уряди орієнтуватися на інвестиції в акціонерний капітал, а не на кредити, підтримуючи компанії в період пандемії.

З огляду на масштаб шоку, все більше компаній можуть стати неплатоспроможними, оскільки протягом багатьох місяців у них буде падати виручка, сказала Гопінат в п'ятницю на вебінарі, організованому МВФ і Токійським університетом, повідомляє Reuters. Економіст додала, що держпідтримка у вигляді кредитів обтяжить такі компанії боргами. Це ще більше ускладнить їх вихід з кризи.

Відео дня

"Оскільки виникає більш серйозне питання про неспроможність підприємств, державна підтримка повинна більшою мірою виглядати як інвестиції в акції, а не збільшення боргів. В іншому випадку ми отримаємо велику кількість фірм, які виходять з кризи з величезними борговими зобов'язаннями... Якщо кредитування більше прийме форму інвестицій в акції... то це буде меншим тягарем для фірм. Це полегшить компаніям вихід з кризи", - зазначила Гопінат.

Вона також сказала, що хоча зростання цін на продукти харчування в деяких країнах прискорилося, загальна споживча інфляція, швидше за все, залишиться низькою в більшості регіонів світу, оскільки втрата робочих місць буде стримувати зростання заробітної плати.

"Ми більше боїмося, що інфляція буде занадто низькою, а не занадто високою", - сказала вона.

МВФ розглядає поточну рецесію як найгіршу з часів Великої депресії 1930-х років. У своєму останньому прогнозі фонд погіршив оцінку падіння світової економіки в 2020 році до 4,9% з 3%.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X