У МВФ закликали Україну відмовитися від політичного впливу на ціни на газ

20 квітня 2018, 17:24

Україні критично важливо деполітизувати процес формування цін на енергоресурси для подальшого просування по програмі співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Про це повідомив глава європейського департаменту Фонду Пол Томсен, передає Інтерфакс-Україна.

"Ми стурбовані тим, що ціни на енергоресурси знову стали політичним питанням, і ми вважаємо важливим фактором те, щоб Україна повернулася на шлях деполітизації рішень, що стосуються цін на енергоресурси", - сказав він.

Відео дня

Крім того, Томсен наголосив, що очікувана деполітизація, є вкрай важливою частиною програми співпраці України з МВФ, в тому числі чергового перегляду програми.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Київ повинен створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогами були вже прийняті пенсійна реформа і закон про приватизацію.

МВФ вже не вперше вимагає від Києва підвищити ціни на природний газ для населення. На цей крок Кабінет міністрів Володимира Гройсмана поки не наважився. Нещодавно сам прем'єр і міністр енергетики Ігор Насалик заперечували цю можливість.

Однак президент України Петро Порошенко заявив практично зворотне : "Я знаю, що уряд готовий врегулювати ціни на газ".

Пізніше ЗМІ повідомляли, що Кабмін запропонував МВФ підвищувати ціну на газ для населення щокварталу на 2-3% протягом півтора років починаючи з квітня 2018 року.

Глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман в березні 2018 року заявляв, що ц ена на газ для населення повинна бути такою ж, яку платять імпортери.

Показати ще новини
Радіо NV
X