МВФ поліпшив прогноз відновлення світової економіки

26 січня 2021, 18:07

У МВФ покращили прогноз відновлення світової економіки. Вплинули початок вакцинації і додаткова політична підтримка в ряді країн.

Міжнародний валютний фонд очікує зростання світової економіки в 2021 році на рівні 5,5% - це на 0,3 п.п. вище жовтневого прогнозу Фонду.

Про це йдеться в доповіді Перспективи розвитку світової економіки (World Economic Outlook) за січень 2021 року.

Відео дня

Покращений прогноз на поточний рік відображає позитивні ефекти початку вакцинації в деяких країнах.

«Після серйозної рецесії в 2020 році ми прогнозуємо зростання світової економіки на 5,5% в 2021 році і 4,2% в наступному році. Показник 2021 року на 0,3 п.п. вище нашого жовтневого прогнозу. І це відображає позитивний ефект від успіху вакцини, який ми спостерігали до кінця минулого року, і додаткову політичну підтримку, надану в деяких країнах », - зазначила головна економістка МВФ Гіта Гопінат.

Також не оновлений прогноз вплинули додаткова політична підтримка в ряді країн (Включаючи США і Японію) і очікуване збільшення числа контактно-інтенсивних заходів у міру ослаблення кризи в галузі охорони здоров'я.

У той же час МВФ очікує, що в 2022 році зростання світової економіки знизиться до 4,2%.

Також у Фонді наголосили, що даний прогноз характеризується значною невизначеністю. Зокрема, результати прогнозу можуть погіршитися через повільне поширення вакцин і мутації вірус.

За даними дослідження Міжнародної організації праці, через пандемію коронавируса світова економіка втратила більше 250 млн робочих місць .

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X