У МВФ розповіли про ризики для України від запровадження податку на виведений капітал

14 березня 2018, 08:16

У Міжнародному валютному фонді (МВФ) заявили, що не підтримують президентський законопроект про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал, який передбачає нульову ставку оподаткування частини прибутку, яка реінвестується в бізнес.

Про це повідомив заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків на своїй Facebook-сторінці.

"Ми не можемо підтримати перехід до корпоративного податку, який базується на розподілі дивідендів. У нас є серйозні побоювання з приводу втрати доходів, які за відсутності компенсаторних заходів підірвуть одну з основних цілей підтримуваної МВФ програми з Україною: забезпечити фіскальну стійкість", - йдеться у листі глави місії МВФ в Україні Рона ван Родена

Відео дня

Крім того, він вважає, що прийняття документа може привести до втрати доходів держбюджету у розмірі близько 2% ВВП.

У Фонді додали, що податок на виведений капітал створить мотивацію для фіктивних переплат по транзакціях, що допоможе уникнути оподаткування. Також ускладниться управління новим податком, тому що необхідно буде розширити контроль за трансферним ціноутворенням.

"Немає свідчень недостатньої ліквідності у корпоративному секторі, для того щоб виправдати, по суті, програму безвідсоткового публічного фінансування в розмірі близько 2% ВВП щорічно", - підкреслив ван Роден.

Нагадаємо, на початку грудня 2017 року Порошенко заявив, що запровадження податку на виведений капітал в 2018 році скасовано. Податок запровадять у 2019 році.

Пізніше в ДФС заявляли про 80-мільярдні збитки після введення податку на виведений капітал.

У ДФС також відзначали, що платниками податку на виведений капітал є виключно юридичні особи. При цьому фізичних осіб-підприємців цей податок не стосується.

12 березня 2018 року Європейська бізнес-асоціація (ЄБА) заявила, що стурбована оподаткуванням на виведений капітал (НВК) господарських операцій, здійснюваних на звичайних ринкових умовах.

Показати ще новини
Радіо NV
X