У МВФ попередили про ризик "розвалу" світової торговельної системи

11 квітня 2018, 13:40

Світовій торгівій системі загрожує "розвал".

Про це заявила голова Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард, передає Голос Америки.

У зв'язку з цим Лагард закликала країни світу "відійти від протекціонізму". Видання пише, що у цих словах можна побачити натяк на нещодавні рішення Вашингтона запровадити високі мита на імпортну сталь та інші товари. На що Китай відповів підвищенням мит на американські товари. Таким чином, виник цикл, який, на думку деяких експертів, може призвести до торгової війни.

Відео дня

Крім того, Лагард вважає, що вигода від торгівлі переважує витрати. Голова МВФ вважає, що безперешкодна глобальна торгівля за останні десятиліття сприяла значному зниженню числа людей, що живуть в умовах крайньої бідності.

Лагард та інші експерти кажуть, що в результаті торгових воєн програють всі, і особливо 800 мільйонів осіб у всьому світі, які, за оцінками Світового банку, живуть у жахливій бідності.

Також вона вважає, що уряди країн світу мають відмовитися від протекціонізму і посилити захист інтелектуальної власності.

Лагард також закликала до проведення економічних реформ, зокрема припинення політики, що передбачає несправедливі преференції для державних підприємств.

Показати ще новини
Радіо NV
X