У МВФ попередили про подальше ослаблення зростання світової економіки

5 квітня 2016, 12:52
Глава Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард заявила, що світова економіка продовжує відновлення, але деякі ризики посилилися і для її стабільного зростання потрібні рішучі заходи, передає Інтерфакс-Україна

"Хороша новина полягає в тому, що відновлення триває, зростання йде, ми не перебуваємо в стані кризи. Не дуже хороша новина: відновлення залишається дуже повільним, дуже нестійким, і ризики зростають", – заявила Лагард.

Відео дня

За її словами, "очікувана ротація" зростання від розвиваючих країн до розвинених так і не відбулася, у той час як негативні фактори проявляються все помітнішим.

Лагард зазначила, що з економічної точки зору можна говорити про кризову спадщину в розвинених країнах, підвищену уразливость emerging markets, уповільнення зростання світової торгівлі, підвищення ринкової волатильності, ризиках світової фінансової стабільності. При цьому економічні ризики доповнюються соціально-політичними проблемами: терактами, епідеміями, зростанням кількості біженців.

"Ми знаходимося в стані бойової готовності, а не тривоги, – підкреслила глава МВФ. Якщо центральні банки та регулятори зможуть протистояти викликам і діяти спільно, то позитивний вплив на світову довіру і світову економіку буде істотним", – зазначила глава МВФ.

Рішучі дії повинні бути за трьома напрямками. Для початку потрібна прискорена реалізація структурних реформ, узгоджених в рамках G20 та інших форматах. Крім того, податково-бюджетна політика повинна сприяти зростанню. Для цього потрібно підвищити ефективність та інноваційність держвидатків.

Ну і так само, на її думку, не варто забувати про стимулюючу грошово-кредитну політику, яка впливає на відновлення економіки.

Всі країни повинні зміцнити співробітництво на регіональному та міжнародному рівні. А також підготувати плани дій на випадок реалізації песимістичних сценаріїв.

МВФ погіршить прогнози зростання світової економіки в квітневому випуску, який оприлюднить World Economic Outlook наступного тижня. Поточна оцінка фонду на 2016 рік дорівнює 3,4%.

Нагадаємо, ще в грудні минулого року Крістін Лагард з песимізмом ставилася до перспектив світової економіки.

Показати ще новини
Радіо НВ
X