У МВФ пояснили, навіщо Україні потрібно підняти ціни на газ для населення

9 березня 2018, 09:10

Ціна на газ для населення повинна бути такою ж, яку платять імпортери.

Про це в інтерв'ю НВ заявив глава представництва МВФ в Україні Ґьоста Люнгман.

"Різні ціни на газ, що одночасно діють на ринку, стають причиною корупції. Наприклад, можна купити газ за нижчою ціною для домогосподарств, а потім продати його за вищою ціною для промисловості, при цьому привласнивши різницю", – додав він.

Відео дня

За словами Люнгмана, з точки зору бідних, економічно вразливих домогосподарств, продаж газу за ціною, що нижча від ринкової, також неефективний. У результаті виходить, що багаті люди з великими будинками, які споживають багато газу, стають домінуючими бенефіціарами схеми з більш дешевим газом для населення.

"Відправною точкою має бути реалізація газу за ринковою ціною з тим, щоб використовувати додаткову виручку, отриману від продажу багатим домогосподарствам, для зміцнення системи комунальних субсидій. При цьому важливо упевнитися і контролювати, щоб одержувачами субсидій були дійсно незабезпечені і ті домогосподарства, що найбільш потребують цього", – пояснив глава представництва МВФ в Україні.

Як відомо, Міжнародний валютний фонд висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Київ має створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогами були вже прийняті пенсійна реформа і закон про приватизацію.

МВФ вже не вперше вимагає від Києва підвищити ціни на природний газ для населення. На цей крок Кабінет міністрів Володимира Гройсмана поки не наважився. Нещодавно сам прем'єр і міністр енергетики Ігор Насалик заперечували цю можливість.

Однак президент України Петро Порошенко заявив практично зворотне : "Я знаю, що уряд готовий врегулювати ціни на газ".

Пізніше ЗМІ повідомляли, що Кабмін запропонував МВФ підвищувати ціну на газ для населення щокварталу на 2-3% протягом півтора років починаючи з квітня 2018 року.

Читайте інтерв'ю з Ґьостою Люнгманом у свіжому номері журналу Новое Время - №9 від 8 березня 2018 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X