У МВФ назвали незалежність Нацбанку життєво важливою для України

12 березня 2021, 17:03

У МВФ підкреслили, що вважають незалежність НБУ життєво важливою і додали, що це одна зі сфер, за якими Фонд слідкує дуже уважно.

У Міжнародному валютному фонді підкреслили, що незалежність Нацбанку України є найважливішим принципом для економічної і фінансової стабільності. Також від цього фактора буде залежати продовження співпраці МВФ з Києвом.

Відео дня

Про це на брифінгу у Вашингтоні заявив директор пресофісу МВФ Джеррі Райс, передає Інтерфакс-Україна.

«Незалежність центральних банків - життєво важливий принцип для МВФ, для всіх країн. І як ви знаєте, незалежність Національного банку України - це одна зі сфер, за якими ми дуже уважно стежимо», - підкреслив Райс.

Представник МВФ підкреслив, що незалежність центрального банку є ключем до мікроекономічної стабільності, до довіри інвесторів, фінансової стабільності, захисту фінансової системи і так далі.

Також він додав, що для Фонду залишається важливим і питання «збереження цілісності, незалежності та ефективності українських антикорупційних інституцій».

«В рівній мірі я б додав, що збереження цілісності, незалежності та ефективності українських антикорупційних інституцій також є важливою попередньою умовою для інвестицій в зростання і є вимогою чинної програми підтримки МВФ, статус якої обговорюється», - зазначив представник Фонду.

Нагадаємо, що перша заступник голови НБУ Катерина Рожкова звинуватила керівництво Нацбанку в цензурі після того, як департамент комунікації НБУ не погодив значну частину відповідей Катерини Рожкової для інтерв'ю НВ Бізнес. Таке рішення в Нацбанку аргументували тим, що частина тем інтерв'ю не належать до сфери відповідальності першого заступника голови правління НБУ.

Пізніше в день виходу інтерв'ю радник президента України з економічних питань Олег Устенко прокоментував рівень незалежності НБУ та структуру управління центробанком .

Зокрема, радник президента заявив, що зміни в розподілі повноважень між керівниками в державних інституціях не означають виникнення додаткових ризиків.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X