У МВФ нагадали, що Україна повинна переглянути ціни на газ

31 березня 2018, 13:46

Україна повинна дозволити ринку встановлювати ціни на газ, заявив глава представництва Міжнародного валютного фонду в Україні Йоста Люнгман, передає Reuters.

У МВФ нагадали, що в 2016 році Україна погодилася врегулювати ціни на газ на рівні зовнішніх ринкових ставок, проте невиконання урядом рішень заморозило кредитування від Фонду після двох останніх траншів у квітні 2017 року.

Відео дня

Також зазначають, що в Україні поступово закривається вікно для проведення реформ, які підтримуються МВФ, на тлі проведення в 2019 році президентських і парламентських виборів. Поточна програма Фонду закінчується в березні 2019 року.

Зараз Кабмін визначив цінову політику ще на два місяці в офіційній резолюції, опублікованій 30 березня.

Люнгман повідомив, що низькі ціни на газ для домашніх господарств рівноцінні субсидіям, які були регресивними і дуже допомагали найбільшим споживачам.

"На наш погляд, важливо, щоб ціни на газ - і комунальні тарифи не виняток - визначав ринок, відповідно до реформ, які були введені в 2016 році. Це - серйозний прорив у процесі реформ в Україні за останні кілька років", - додав він.

Люнгман не уточнив, як рішення держави вплинуло на надання наступного кредитного траншу, але МВФ чітко дав зрозуміти, що виконання обіцянок щодо приведення цін на газ до ринкового рівня є основною умовою фінансування.

Раніше повідомлялося, що 28 березня Кабмін переніс підвищення цін на газ для населення на два місяці.

Показати ще новини
Радіо НВ
X