У Мінсоцполітики заявили, що 40% економіки перебуває в тіні

18 квітня 2018, 23:41

Міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що приблизно 40% української економіки знаходяться в тіні

"Цей факт був доведений урядом у 2017 році. Весь фонд оплати праці в 2016 році склав 584 млрд гривень, й Міністерством економічного розвитку та торгівлі прогнозувалося його зростання на 82 мільярди. Але Мінсоцполітики заявило про заниженности цієї цифри, та спрогнозувало можливість зростання фонду на плюс 212 млрд. За фактом фонд оплати праці в 2017 році склав 796 млрд гривень. При 2,5 відсотках економічного зростання ми отримали 212 млрд гривень в бюджет - звідки ці гроші? Відповідь дуже проста - ці гроші прийшли з тіньової економіки, в результаті підвищення мінімальної зарплати вдвічі ", - заявив міністр.

Відео дня

Він зазначив, що інтереси тіньовиків в Україні представляє "потужне політичне лобі", яке шкодить економіці та "знищує право людей на достойне майбутнє", передає Урядовий портал.

"Ми повинні наступати на тіньову економіку, та не слухати тих, хто захищає тіньовиків. В тіньової економіки існує колосальне лобі, яке використовує гасла на кшталт "бізнес гине" та "всі побіжать в тінь", - так вони вже сьогодні в тіні! І, якщо ми хочемо, щоб люди були захищені, щоб вони не були залежними від, по суті, рабовласників, які не бажають платити працівникам заробітну плату "по-білому", тоді ми повинні боротися з тіньовиками, й не боятися цієї критики ", - заявив Рева.

Раніше повідомлялося, що Міністерство економічного розвитку та торгівлі (МЕРТ) й Міністерство фінансів України очікують зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) країни в 2019 році на рівні 3,6%.

Показати ще новини
Радіо NV
X