У Мінінфраструктури прокоментували зупинку транзиту з України через територію РФ

4 січня 2016, 21:46
У Міністерстві інфраструктури України підтвердили інформацію про рішення Росії про зупинку транзиту товарів через українсько-російський кордон із посиланням на указ президента РФ Володимира Путіна, підписаний 1 січня 2016 року

"Це означає, що згідно з нововведеннями водії не мають права перетинати україно-російський кордон, натомість можуть заїжджати на територію РФ через Білорусь і лише за умови наявності облікових талонів та спеціальних засобів ідентифікації (пломб)", - сказано в повідомленні на сайті Мінінфраструктури.

Відео дня

У відомстві розцінили таке ускладення Росією транзиту товарів через свою територію як ще одну спробу негативно вплинути на економічну ситуацію в Україні.

"Непродумане рішення російської сторони без чіткого механізму його реалізації та неузгоджена квота дозволів на 2016 рік наразі призвели до повної зупинки перевезень між країнами. Більше того, таке різке обмеження транзиту через територію РФ ставить під загрозу інтереси третіх країн, які не зможуть отримати необхідні товари", - наголосили у Мінінфраструктури.

У повідомленні також зазначається, що Міністерство транспорту РФ відмовилося давати будь-які пояснення з цього приводу до закінчення свят.

Мінінфраструктури закликало українських перевізників не планувати поїздки до РФ, щоб уникнути незручностей та додаткових витрат для бізнесу.

Повідомляється також, що затримка пов'язана із закінченням дії відповідної Угоди між Україною та РФ і пропозицією Росії ввести квоту на двосторонні перевезення та зменшити кількість дозволів на транзитні перевезення, що матиме негативні наслідки для галузі.

Нагадаємо, раніше у Мінекономрозвитку повідомили, що транзит вантажів з України через Росію припинений.

Показати ще новини
Радіо NV
X