У Мінінфраструктури оцінили збитки від Кримського моста

16 травня 2018, 14:30

Міністерство інфраструктури оцінює збитки України від будівництва Кримського моста в 500 млн грн на рік.

Про це повідомив глава відомства Володимир Омелян, передає Інтерфакс-Україна.

"Ми орієнтовно оцінюємо збитки в півмільярда грн на рік - це прямі збитки від того, що було скорочено тоннаж суден по заходу в наші два порти на Азовському морі", - заявив він.

Відео дня

При цьому Омелян наголосив, що непрямі збитки від відкриття моста - це мільярдні суми. За його словами, Керченська протока знаходиться під загрозою закриття кожну секунду.

Зазначимо, що у вівторок, 15 травня, в Криму відкрили автомобільну частину моста через Керченську протоку.

Нагадаємо, що 27 серпня 2017 року Керченській протоці почався перший етап операції з транспортування та монтажу арок Керченського моста Росією. 29 серпня завершилися роботи зі зведення арки.

Пізніше заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк на зустрічі з профспілками морських і річкових портів заявив, що будівництво Керченського моста в окупованому Криму, яке порушує міжнародне морське право, призведе до зниження товарообігу між Україною та іншими країнами.

У Мінінфраструктури заявляли про те, що Україна готує позов до РФ у зв'язку зі збитками портів через Керченського моста.

Міністерство закордонних справ України також направило РФ ноту в зв'язку з одностороннім рішенням Москви обмежити рух суден через Керченську протоку.

Крім того, міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що будівництво Керченського моста погіршить логістику Азовського регіону та призведе до збитків портів Маріуполь і Бердянськ.

Він також зазначив, що зупинити незаконне будівництво Керченського моста можливо тільки під тиском міжнародних партнерів України і додаткових санкцій проти Росії.

Президент України Петро Порошенко віддав доручення направити в суд позов щодо Російської Федерації через будівництво Керченського моста.

Крім того, в жовтні минулого року Адміністрація морпортів повідомила про зниження на третину вантажопотоку в Бердянському морпорту через будівництво моста через Керченську протоку.

12 грудня Україна почала експертизу будівництва Росією Керченського моста. Пізніше міністр інфраструктури Володимир Омелян заявляв, що Україна готує санкції для компаній, причетних до будівництва моста.

Показати ще новини
Радіо НВ
X