У Мінфіні задумалися про посилення контролю за кінцевими власниками компаній

19 січня 2018, 18:51

Міністерство фінансів України має намір удосконалити верифікацію кінцевих бенефіціарів власників компаній з метою перевірки, чи вказані вони у реєстрі як кінцеві бенефіціари, власники або тільки номінальні особи.

Про це йдеться у доопрацьованому законопроекті Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері запобігання та протидії легалізації (відмивання) доходів, отриманих шахрайським шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Документ пропонує віднести зобов'язання встановлення кінцевих бенефіціарів до елементів фінансового моніторингу для більшості фінустанов і представників регульованих професій, до яких відносяться нотаріуси, аудитори, бухгалтери, юристи, адвокати, ріелтори, податкові консультанти.

Крім того, законопроект передбачає введення нових правил для фінансових операцій високопоставлених державних осіб і чиновників, а також суддів, прокурорів, народних депутатів, членів їх сімей, зобов'язавши їх надавати необхідну документацію про їх фінансовий та майновий стан.

Також він розширює коло суб'єктів первинного фінансового моніторингу (СПФМ), які зобов'язані повідомляти Держфінмоніторинг про підозрілі фінансові операції, завдяки особам, що надають інформаційно-консультаційні послуги з оподаткування.

У пояснювальній записці також говориться, що серед інших нововведень спрощення визначення кола політично значущих осіб на основі поданих декларацій до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАПКА) і створення Державного реєстру національних громадських діячів і членів їх сімей.

У Мінфіні також пропонують встановить зобов'язання за платіжними системами супроводжувати грошові перекази інформацією про платника і одержувача, а також забезпечувати повноту такої інформації.

Нагадаємо, раніше міністерство фінансів України запропонувало нові критерії для визначення заможних громадян з метою стягнення з них податків.

Показати ще новини
Радіо НВ
X