У Мінфіні розповіли, у скільки обійдеться підвищення мінімалки для українського бюджету

17 квітня 2018, 14:09
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Заступник міністра фінансів Сергій Марченко заявив, що підвищення мінімальної заробітної плати до 4200 грн обійдеться бюджету у сумі від 13 до 30 млрд грн.

Про це він розповів в інтерв'ю Delo.ua

Він також зазначив, що на сьогодні, згідно з оперативними даними Держказначейства за підсумками I кварталу 2018 року, немає можливості підвищити мінімальну зарплату (держбюджет-2018 зобов'язав Мінфін у квітні розглянути можливість підвищити мінімальну зарплату з 3 723 грн до 4 200 грн — ред.).

Відео дня

За його словами, за підсумками трьох місяців до держбюджету надійшло 193,6 млрд грн. Це 96,9% від затвердженого показника на перший квартал 2018 (розпис 199,7 млрд грн). Тобто держбюджет недоотримав 6,1 млрд грн.

Крім того, він додав, що якщо б з квітня мінімальна зарплата зросла до 4200 гривень на місяць, то потрібно було б розширити видатки бюджету на цей рік щонайменше на 13 млрд грн. "І це мінімальна сума, яка потрібна тільки на підвищення "мінімалки" - без урахування підвищення посадового окладу працівника I тарифного розряду єдиної тарифної системи", - зазначив Марченко.

Нагадаємо, що раніше президент України Петро Порошенко заявив, що мінімальну зарплату підвищать до 4100 грн. Але через кілька днів Кабмін відповів, що у нього немає таких розрахунків, а підвищення можливе за умови економічного зростання в державі.

Пізніше віце-прем'єр-міністр Павло Розенко заявив, що рішення про можливість підвищення розміру мінімальної зарплати до 4100 грн буде ухвалено наприкінці квітня-початку травня.

Зазначимо, що з 1 січня в Україні підвищили мінімальну заробітну плату і тепер вона становить 3723 грн в місяць.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X