У Мінфіні очікують підписання закону про приватизацію в найближчі дні

1 березня 2018, 10:19

Міністр фінансів України Олександр Данилюк очікує підписання президентом Петром Порошенко закону про приватизацію в найближчі дні.

Про це він повідомив в ході 14-й щорічній інвестиційній конференції, організованій компанією Dragon Capital 1 березня в Києві, передає кореспондент НВ Бізнес.

"Закон буде підписано в найближчі дні, можливо, сьогодні", - заявив Данилюк.

Відео дня

За його словами, було кілька кроків до приватизації. Два тижні тому був прийнятий закон, який спростить процедуру приватизації.

"Після його підписання ми приймемо нормативну базу. Для нас це виклик - побудувати довіру і вибудувати відносини з інвесторами" - зазначив міністр.

Як відомо, Міжнародний валютний фонд висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу, серед яких - закон про приватизацію і забезпечення прозорості продажу держактивів.

Зазначимо, що 18 січня Верховна Рада прийняла закон № 7066 Про приватизацію державного та комунального майна.

Законопроект передбачає спрощення градації об'єктів приватизації - залишається тільки мала і велика з вартістю активів понад 250 млн грн. Перелік об'єктів великої приватизації має затверджувати Кабмін за поданням Фонду державного майна України. Контроль здійснюватиме Спеціальна контрольна комісія ВР з питань приватизації.

Законопроект також розширює перелік об'єктів, які не можна приватизувати - до них віднесли державні медустанови та установи освіти.

Раніше повідомлялося, що Кабмін вирішив взяти у борг ще 14 млрд грн через зрив приватизації у 2017 році. На 2018 рік заплановано отримати 21,3 млрд грн від приватизації.

У 2018 році Фонд держмайна запланував продаж близько 200 підприємств із різних галузей: транспортні, хімічні, машинобудівні, сільськогосподарські, вугільні тощо.

Пізніше повідомлялося, що ФДМУ почав підготовку до конкурсів із продажу 20 великих підприємств.

Показати ще новини
Радіо NV
X