У Мінфіні назвали можливі терміни отримання другого траншу від ЄС на 500 мільйонів євро

12 лютого 2019, 15:07

Міністерство фінансів працює над виконанням вимог ЄС з тим, щоб до кінця березня - початку квітня залучити другий транш макрофінансової допомоги в 500 мільйонів євро.

Як заявила  на щорічній інвестиційній конференції групи Dragon Capital глава відомства Оксана Маркарова, мова йде про прийняття двох законопроектів, що стосуються реформи митної служби, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Крім того, глава Мінфніа уточнила, що умови співпраці з ЄС припускають: між траншами макрофінансової допомоги не може бути менше трьох місяців.

"Тому, враховуючи, що попередній транш ми одержали в грудні, цей транш, навіть якщо ми все виконаємо, ми не зможемо отримати раніше березня", - сказала вона.

У вересні 2018 року представники України і ЄС підписали кредитну угоду про надання 4-й програми макрофінансової допомоги ЄС Україні (MFA IV) на мільярд євро і меморандум про взаєморозуміння, в якому закріплені умови виділення цих коштів. Сума траншу розділена на два рівних транші.

Перший транш в 500 мільйонів євро Єврокомісія перерахувала Україні в грудні 2018 року.

Для отримання першого траншу Україна, зокрема, повинна була провести оновлення модуля перевірки електронних декларацій, щоб забезпечити їхній логічний і арифметичний контроль і встановити автоматичний обмін даними між модулем перевірки і відповідними держреєстру.

Другий транш повинен надійти весною 2019 року за результатами оцінки виконання Україною заходів щодо реформування відповідних секторів реалізації державної політики.

Показати ще новини
Радіо NV
X