У Міненерго розповіли, що чекає на енергетичну систему у березні через блокаду Донбасу

21 лютого 2017, 08:24
Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик затвердив оновлений прогноз балансу об’єднаної електроенергетичної системи України на березень 2017 року з урахуванням виконання тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії

Згідно з ним, попит електроспоживання складає 13 400 млн. кВт год, що на 300 млн кВт год, більше від річного прогнозу 31.10.2016.

Споживати більше електроенергії стала промисловість, окрім хімічної та нафтохімічної (5,5 %), та інші непромислові споживачі (9,5 %) за даними за січень.

Відео дня

"У той же час передбачено зменшення експорту Бурштинського острова на 80 млн кВт год, а також відсутній експорт до Білорусі та Молдови, який був передбачений у річному прогнозному балансі ОЕС України від 31.10.2016, в обсязі 150 млн кВт год", - йдеться у повідомленні.

У міністерстві переконані, що виконання тимчасових заходів дасть можливість збільшити виробництво електроенергії АЕС на 300 млн кВт год. Крім того, в умовах збільшення припливу води заплановано збільшення виробництва електроенергії ГЕС на 146 млн кВт год.

А заплановане зменшення виробництва електроенергії ТЕС на 380 млн кВт год дозволить зекономити вугілля в обсязі до 240 тис. тонн.

Нагадаємо, надзвичайний стан в енергетиці був затверджений урядом 15 лютого в ході позачергового засідання.

Подібні заходи пов'язані з повною блокадою постачання вугілля-антрациту з окупованих територій Донбасу і, відповідно, перебоями постачання вугілля на теплові електростанції України.

Показати ще новини
Радіо НВ
X